Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Konsultacje

Informacja dla absolwentów

 

 

 

             
Strefa dla uczniów
   czytaj więcej
              
Strefa dla rodziców
czytaj więcej
           
Strefa dla nauczycieli
czytaj więcej

Dla rodziców

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne KROKUS zaprasza rodziców doświadczających przemocy ze strony własnych dzieci (nastoletnich i dorosłych) na bezpłatne warsztaty.

   Warsztaty przeznaczone są dla mieszkańców Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego potrzebujących wsparcia i edukacji w kierunku przerwania przemocy i konstruktywnego radzenia sobie w sytuacji relacji z własnymi nastoletnimi lub dorosłymi dziećmi. 

   W ramach zajęć rodzice nabędą umiejętności radzenia sobie w sytuacji konfliktów z wykorzystaniem umiejętności budowania klimatu, stawiania granic, reagowania na zachowania krzywdzące, korzystania z zachowań asertywnych i metody konstruktywnej konfrontacji oraz wiedzę na temat zjawiska przemocy i jej mechanizmów. 

      Warsztaty prowadzone będą przez psychologa z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

CZAS TRWANIA I TERMIN ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW 

poniedziałek, 2 październik 2017, godzina 17.00 - 19.00,

łącznie 10 spotkań po 2 godziny.

MIEJSCE REALIZACJI:

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna NA POMOC RODZINIE

ul. Mickiewicza 2/3, 64-100 Leszno

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 506 968 164

Projekt finansowany jest ze środków 

Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Leszna

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany i przekazany na najbliższych zebraniach z rodzicami.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

List MEN Anny Zalewskiej

SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY

Dnia 26 kwietnia 2016 od 18.30 - 20.00 zapraszamy na spotkanie z Martynem Jakubowskim - wychowawcą Ośrodka Monar w Łodzi dotyczące dopalaczy, marihuany, jak spełniać marzenia i być spełnionym w życiu, co na to wpływa, jak sobie radzić z problemami. Spotkanie odbędzie się w MCP "Alternatywa", Jana Pawła II 6. Zapraszamy

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Dnia 27 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 - 19.30 zapraszamy na spotkanie dotyczące ochrony małoletnich osób przed dopalaczami, narkotykami i innymi problemami z Martynem Jakubowskim - wychowawcą Ośrodka Monar w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w MCP "Alternatywa", Jana Pawła II 6. Zapraszamy

Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa” w Lesznie ul. J.P.II 6 zaprasza rodziców i Państwa dzieci w wieku 13-22 lat na bezpłatne zajęcia TAI CHI połączone z relaksem w dniu 1.04.2016 (piątek) o godz. 19.00-20.30

Zajęcia maja na celu uzyskanie fizycznego i psychicznego odprężenia. Nauka technik relaksacyjnych redukujących stres , poprawiających nastrój.

Zgłoszenia proszę przesłać e-mailem na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 65 529-74-94 kom. 697983437 od 8.00-15.00

uzależnienie17 marca br. w godzinach od 16 do 17 w auli szkolnej (B101) odbędzie się spotkanie ze specjalistami od uzależnień:

Piotrem Adamiakiem – specjalistą terapii uzależnień, dyrektorem Ośrodka Monar dla Dzieci i Młodzieży Uzależnionej w Łodzi i Ozorkowie oraz

Martynem Jakubowskim – specjalistą terapii uzależnień, pracownikiem Ośrodka Monar w Ozorkowie.

Tematem będą skutki sięgania po dopalacze i inne narkotyki oraz pomoc osobom uzależnionym.

Po spotkaniu będzie można indywidualnie porozmawiać z prowadzącymi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony