Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Kierunki kształcenia

SPOT REKLAMOWY

Wolne miejsca

 

 

 

 

             
Strefa dla uczniów
   czytaj więcej
              
Strefa dla rodziców
czytaj więcej
           
Strefa dla nauczycieli
Logowanie

Dla rodziców

wakacje

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla dzieci, rodziców/opiekunów i profesjonalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, rozwoju umiejętności reagowania na zagrożenia, wzmacniania kompetencji wychowawczych, podejmowania interwencji w przypadkach podejrzenia krzywdzenia dzieci itp.

Przygotowane przez Fundację narzędzia edukacyjne (scenariusze zajęć, kursy e-learning) oraz informacje o szkoleniach dla profesjonalistów dostępne są na platformie edukacyjnej pod adresem edukacja.fdds.pl

Oferta edukacyjna:

PROFESJONALIŚCI

RODZICE

DZIECI i MŁODZIEŻ

Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne KROKUS zaprasza rodziców doświadczających przemocy ze strony własnych dzieci (nastoletnich i dorosłych) na bezpłatne warsztaty.

   Warsztaty przeznaczone są dla mieszkańców Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego potrzebujących wsparcia i edukacji w kierunku przerwania przemocy i konstruktywnego radzenia sobie w sytuacji relacji z własnymi nastoletnimi lub dorosłymi dziećmi. 

   W ramach zajęć rodzice nabędą umiejętności radzenia sobie w sytuacji konfliktów z wykorzystaniem umiejętności budowania klimatu, stawiania granic, reagowania na zachowania krzywdzące, korzystania z zachowań asertywnych i metody konstruktywnej konfrontacji oraz wiedzę na temat zjawiska przemocy i jej mechanizmów. 

      Warsztaty prowadzone będą przez psychologa z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

CZAS TRWANIA I TERMIN ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW 

poniedziałek, 2 październik 2017, godzina 17.00 - 19.00,

łącznie 10 spotkań po 2 godziny.

MIEJSCE REALIZACJI:

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna NA POMOC RODZINIE

ul. Mickiewicza 2/3, 64-100 Leszno

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 506 968 164

Projekt finansowany jest ze środków 

Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Leszna

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, rodzicami, opiekunami, a przede wszystkim – uczniami – w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany i przekazany na najbliższych zebraniach z rodzicami.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:

·         tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,

·         tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,

·         tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

List MEN Anny Zalewskiej

SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY

Dnia 26 kwietnia 2016 od 18.30 - 20.00 zapraszamy na spotkanie z Martynem Jakubowskim - wychowawcą Ośrodka Monar w Łodzi dotyczące dopalaczy, marihuany, jak spełniać marzenia i być spełnionym w życiu, co na to wpływa, jak sobie radzić z problemami. Spotkanie odbędzie się w MCP "Alternatywa", Jana Pawła II 6. Zapraszamy

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Dnia 27 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 - 19.30 zapraszamy na spotkanie dotyczące ochrony małoletnich osób przed dopalaczami, narkotykami i innymi problemami z Martynem Jakubowskim - wychowawcą Ośrodka Monar w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w MCP "Alternatywa", Jana Pawła II 6. Zapraszamy

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony