Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Konsultacje

Informacja dla absolwentów

 

 

 

Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie organizuje cykl spotkań „Literacka podróż przez dzieje Polski".Uczniowie naszej szkoły byli już na dwóch spotkaniach. W pierwszym spotkaniu, pt. „Szklane domy utopia czy wizja przyszłości. Budowniczowie II Rzeczypospolitej”, które odbyło się 6.10.2017 w Galerii Lochy uczestniczyła klasa I TB pod opieką p. Katarzyny Wachowskiej i Emilii Stelmach. Wykład poprowadził Jarosław Tomasiewicz - doktor nauk humanistycznych, politolog i publicysta, autor książek „Terroryzm na tle przemocy politycznej” i „Między faszyzmem i anarchizmem”.
W kolejnym spotkaniu 11.10.2017 uczestniczyła klasa III TW pod opieką p. Kariny Nowak – Płonki i Justyny Markowskiej. Wykład pt. „Jak ubierano się na co dzień, a jak od święta w dwudziestoleciu międzywojennym” poprowadziła pani dr Kamila Szymańska. Kolejne spotkania odbędą się w listopadzie.

mbp1702mbp1701

czytanie1Biblioteka szkolna ogłasza kolejną edycję konkursu na najaktywniejszą klasę pod względem czytelnictwa w danym semestrze i najaktywniejszego czytelnika w roku szkolnym. Zachęcamy Was do rywalizacji. Czekają atrakcyjne nagrody. Dla najaktywniejszej klasy - bilety do kina na wybrany film. Natomiast najaktywniejszy czytelnik otrzyma nagrodę niespodziankę.

W piątek 26.05.17 zwycięskie drużyny z I etapu Gry Miejskiej „Czytam zawodowo i nie tylko!”: TB, TAO, ZSZ i TŻiUG zmierzyły się z konkurencjami II etapu. Tym razem wszystkie zadania rozgrywały się na terenie miasta Leszna i wymagały od uczestników znajomości zabytków, pomników i obiektów sportowych. Walka między drużynami była bardzo zacięta, wszyscy doskonale poradzili sobie z poleceniami i wykonali ładne zdjęcia do zadań. Komisja konkursowa przyznała drużynom następujące miejsca:
I miejsce drużyna TAO
II miejsce drużyna TB i ZSZ
III miejsce drużyna TŻiUG
Wręczenie nagród odbyło się we wtorek 30.05.17 w bibliotece szkolnej. Każdy z uczestników otrzymał z rąk Pana Dyr. F. Kaczmarka nagrody książkowe.
Uczniowie podczas Gry Miejskiej doskonale się bawili, w przyszłym roku planujemy kolejną edycję.

Gra II 1701Gra II 1702Gra II 1703

 

czytanie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początku roku szkolnego 2016/17 biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najaktywniejszą klasę pod względem czytelnictwa "Czytanie jest trendy". W II semestrze zwyciężyła kl. III TB, która w nagrodę we wrześniu otrzyma bilety do kina. Najlepszymi czytelnikami roku szkolnego 2016/17 zostali: Aleksandra Heiber z kl. II TAO i Marek Piotrowiak z kl. III TB. GRATULUJEMY !!!!

 

 

W II etapie konkursu „Z polszczyzną na co dzień” zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wzięło udział 16 osób. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień wypełniając konkursowy test. Najlepiej poradzili sobie i uzyskali największą liczbę punktów uczniowie: 

I miejsce – Natalia Łaniak kl. I TAOW

II miejsce - Alicja Wojciech kl. I TW

III miejsce – Wiktoria Chudzińska kl. I b ZSZ

Rozdanie nagród odbyło się 27 kwietnia 2017 na dużej przerwie w bibliotece szkolnej.

Gratulujemy!

Nagrody z pol

Podkategorie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B



 

Początek strony