Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Biblioteka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała wśród uczniów klas pierwszych - I etap konkursu frazeologicznego „Z polszczyzną na co dzień”. Uczniowie mieli do rozwiązania test z pytaniami z umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień. Drugi etap konkursu odbędzie się 1.03.2017 (czwartek) o godz. 8.55 w bibliotece szkolnej.
Do II etapu konkursu przeszli uczniowie:
Tomasz Łukaszewski 1 TW
Natalia Niewiarowska 1 TW
Katarzyna Jankowiak 1 TW
Oliwia Pieprz 1 TŻiUG
Karolina Kobylańska 1 TAR
Szymon Stachowski 1 TAR
Wiktoria Szablewska 1 TAR
Samuel Grzemkowicz 1 a BS
Kacper Neumann 1 a BS
Jakub Banasik 1 b BS
Gratulujemy i zapraszamy na II etap.

W czwartek 21.12.2017r. w bibliotece szkolnej odbyło się wręczenie nagród lauratom III edycji konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu” - pod hasłem „Z książką mi do twarzy”. Nagrody z rąk Pana dyr Franciszka Kaczmarka otrzymali:
I miejsce: Weronika Przybylska kl. IV TW
II miejsce : Wiktoria Marcinek kl. III TAO i Agata Apolinarska kl. III TW
III miejsce : Konrad Bordecki kl. I TB
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Oprac. J. Markowska, K. Wachowska

k.fot1701k.fot1702k.fot1703

LP1701

 

 

 

 

 

 

 

 

W środę 8 listopada 2017r. w Bibliotece Ratuszowej klasa III TB wraz z opiekunami uczestniczyła w XL Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim. Nasi uczniowie wraz z innymi przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z Leszna wzięli udział w spotkaniu z poetą, członkiem Związku Literatów Polskich Franciszkiem Habrem. Poeta to także jachtowy i motorowy kapitan żeglugi wielkiej, legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa „Almatur” w Giżycku oraz członek Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego. To właśnie żeglarstwo jest dla niego synonimem wolności i spełnienia oraz duchową formułą wędrówki. Za swoją działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania żeglarstwa oraz za osiągnięcia w pracy szkoleniowej został wyróżniony wieloma odznaczeniami. Na spotkaniu autor przedstawił swoją twórczość, biografię jak również wspomnienia i doświadczenia z wielu podróży po wszystkich oceanach świata. Nie zabrakło również wielu pytań ze strony młodzieży. Chwile spędzone z poetą zdecydowanie należały do bardzo udanych.
Opracowali: P.Kaczmarek, L. Mikołowicz

 

 

W październiku w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych została zorganizowana III edycja konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu” - w tym roku hasło przewodnie brzmiało „Z książką mi do twarzy” Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Wszystkie zdjęcia były ciekawe i bardzo pomysłowe. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce otrzymała: Weronika Przybylska kl. IV TW
II miejsce : Wiktoria Marcinek kl. III TAO i Agata Apolinarska kl. III TW
III miejsce : Konrad Bordecki kl. I TB
GRATULUJEMY !!!

k.f.Weronikak.f.Wiktoriak.f. Agatak.f. Konrad

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie organizuje cykl spotkań „Literacka podróż przez dzieje Polski".Uczniowie naszej szkoły byli już na dwóch spotkaniach. W pierwszym spotkaniu, pt. „Szklane domy utopia czy wizja przyszłości. Budowniczowie II Rzeczypospolitej”, które odbyło się 6.10.2017 w Galerii Lochy uczestniczyła klasa I TB pod opieką p. Katarzyny Wachowskiej i Emilii Stelmach. Wykład poprowadził Jarosław Tomasiewicz - doktor nauk humanistycznych, politolog i publicysta, autor książek „Terroryzm na tle przemocy politycznej” i „Między faszyzmem i anarchizmem”.
W kolejnym spotkaniu 11.10.2017 uczestniczyła klasa III TW pod opieką p. Kariny Nowak – Płonki i Justyny Markowskiej. Wykład pt. „Jak ubierano się na co dzień, a jak od święta w dwudziestoleciu międzywojennym” poprowadziła pani dr Kamila Szymańska. Kolejne spotkania odbędą się w listopadzie.

mbp1702mbp1701

Podkategorie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony