Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Kierunki kształcenia

SPOT REKLAMOWY

Wolne miejsca

 

 

 

 

Biblioteka

Zwycięzcy konkursu - na najaktywniejszą klasę pod względem czytania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną "Czytanie jest trendy" - kl. II TB wczoraj tj. 14.06. 2018 w ramach przyznanej nagrody wybrali się do kina na film  "Jurassic World: Upadłe królestwo".

2TB

graII1800

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 7.06.2018 zwycięskie drużyny z I etapu Gry Miejskiej „ Ojczyzna naszym wspólnym dobrem!” : TR, TB, TW, SB zmierzyły się z konkurencjami II etapu. Tym razem wszystkie zadania rozgrywały się na terenie miasta Leszna pod hasłem: Historia powodem dumy narodowej - Powstanie Wielkopolskie! Drużyny realizowały poszczególne zadania pod opieką nauczycieli: M. Arendarczyk, N. Murawy,  M. Niedźwiedź oraz J. Murawy.
Tematy konkurencji:
1. Pamiętajmy o bohaterach – cześć i chwała powstańcom wielkopolskim.
2. Ku pamięci walczącym o wolności Polski – biblioteka skarbnicą wiedzy historycznej.
3. Świadomy historii – Leszno i jego zabytki.
4. Powstanie Wielkopolskie jako element tożsamości historycznej.
5. Wpompuj moc – zwis na drążku
6. Patriotyzm w sercu każdego Polaka – hasło promujące pamięć o Powstańcach Wielkopolskich.
Walka między drużynami była bardzo zacięta, wszyscy doskonale poradzili sobie z poleceniami i wykonali ładne zdjęcia do zadań. Komisja konkursowa przyznała drużynom następujące miejsca:
I miejsce drużyna TB
II miejsce drużyna TW
III miejsce ex aequo drużyna TR i SB
Rozdanie nagród wkrótce. Uczniowie podczas Gry Miejskiej doskonale się bawili, w przyszłym roku planujemy kolejną edycję.

graII1801graII1802graII1803graII1804

ŚDKiPAZ okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23. 04. 2018 roku w siedzibie biblioteki Uczelnianej PWSZ w Lesznie odbyła się dla nauczycieli bibliotekarzy i uczniów konferencja pt."Nowe przestrzenie czytania…". W  I części konferencji odbyły się wykłady na temat: ”Polacy wybili się na niepodległość”, „Rola literatury w kształtowaniu tożsamości jednostki”, „Zbigniew Herbert – życie i twórczość”, „Pułapki czasu – nowa forma wykorzystania książki w edukcji”.
W drugiej części przygotowano warsztaty dla nauczycieli, bibliotekarzy i uczniów. Uczniowie naszej szkoły Marta Pasierbek, Wiktoria Marcinek, Aleksandra Miara z III TAO wzięły udział w warsztatach pt „Pułapki czasu- zabawy z książką” prowadzone przez pisarkę Ewę Rosolską. Oliwia Pieprz i Miłosz Konieczny z I TŻ i UG wzięli udział w warsztatach teatralnych pt. „ Od słowa do spektaklu”. Ponad to można było obejrzeć wystawę pt. „Literacka podróż przez dzieje Polski”. Konferencja przyczyniła się do popularyzacji czytelnictwa i uznania książki jako doskonałego narzędzia służącego rozumieniu przemian zachodzących w świecie społecznym. (zdj. Leszno24)

Oprac. J. Markowska, K. Wachowska

konf.ŚDKiPA

czytanie1Na początku roku szkolnego 2017/18 biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najaktywniejszą klasę pod względem czytelnictwa "Czytanie jest trendy". A oto wyniki konkursu: I miejsce klasa II TB ( 212 książek - 10,6 na ucznia) , II miejsce kl. I TAR ( 206 książek - 7,35 na ucznia ), III miejsce kl. III TAO ( 72 książki - 4,5 na ucznia ). Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymają bilety do kina.

GRATULUJEMY !!!!

Dnia 16.04.2018 w sali G-109 odbył się I etap gry miejskiej „ Ojczyzna naszym wspólnym dobrem!”. Wybrane drużyny trzyosobowe z poszczególnych kierunków kształcenia zmierzyły się w 6 konkurencjach m. in.
„ Językiem polskim po Messengerze” w której drużyny musiały ułożyć wiadomość tekstową na temat wiosny z wykorzystaniem jak największej ilości polskich znaków diakrytycznych.
„Ku pamięci walczącym o wolność Polski” - każda z drużyn miała za zadanie ułożenie w porządku chronologicznym nazwy wydarzeń określających czyny narodowowyzwoleńcze
„Dać szansę na życie ” przedstawiciele drużyn przeprowadzali resuscytację krążeniowo- oddechową z wykorzystaniem fantomu niemowlaka
„I ty możesz zostać dziennikarzem radiowym” – jeden z członków drużyny odczytywał łamańca językowego
„Wpompuj moc – oko w oko z Mickiewiczem” - przedstawiciel drużyny wykonywał pompki lub przysiady patrząc na wizerunek Adama Mickiewicza
„Szukajcie a znajdziecie – poszukiwania w słowniku poprawnej polszczyzny” zadanie polegające na odszukaniu 3 terminów i podanie numeru strony, na której się znajdują.
Wszyscy świetnie się bawili a do II etapu przeszły drużyny :
I miejsce drużyna TR w składzie: Jakub Maciejczak ,Marcin Marcinkowski, Wiktoria Minkus uzyskując 34 pkt.
II miejsce drużyna TW w składzie: Kacper Szturo, Kacper Apolinarski, Tomasz Łukaszewski uzyskując 30 pkt.
III miejsce drużyna TB w składzie: Anna Krysiak, Julia Miksza, Marek Gościniak uzyskując 29 pkt.
IV miejsce drużyna SB w składzie: Albert Gałka, Mateusz Stachowski, Kevin Dratwiński uzyskując 23 pkt.
Wszystkim drużynom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w II etapie, który odbędzie się w maju.

gra1802gra1803

Podkategorie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony