Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

             
Strefa dla uczniów
   czytaj więcej
              
Strefa dla rodziców
czytaj więcej
           
Strefa dla nauczycieli
czytaj więcej

Samorząd uczniowski

W piątkowe popołudnie Prezydium Samorządu Uczniowskiego wraz z przedstawicielami ucznów klas pierwszych w składzie Tomek i Kaceper z klasy I Technikum Weterynarii, a także uczennice: Ola, Julianna, Wiktoria z klasy I Technikum Aritektury Krajobrazu i Rolnik odwiedzili Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczo-Rehabilitacyjny „Niezapominajka” zlokalizowany na leszczyńskich Antoninach. Młodzież zorganizowała mieszkańcom mile spędzone popołudnie przy wspólnym śpiewie kolęd, rozmowie. Uczniowie przygotowali wraz z opiekunami wypieki na podwieczorek. Osoby starsze wymagają zaintersownania, rozmowy, wysłuchania. Mieszkańcy przekazali nam pewną przestrogę na życie, która brzmi: „Wszystko w życiu przeminie za szybko……”.
Opracowali: E. Stelmach, W. Brzoski

niezap1701niezap1702niezap1703

W ramach współpracy SU ze szkołą podstawową Totus Tuus uczniowie naszej szkoły w niedzielne przedpołudnie 17.12.br uczestniczyli w kiermaszu świątecznym w kościele św Kazimierza w Lesznie. Uczennice klasy I TAR Patrycja Piotrowska i Barbara Chorążak prowadziły sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez rodziców Szkoły Podstawowej Totus Tuus.
Opracowali: E. Stelmach, W. Brzoski

LOGO SZKOüYwolont.1

W dniu 18.12.2017r. radni elekci naszej szkoły wspólnie z Panem Dyrektorem B. Kaźmierczakiem uczestniczyli w obradach Młodzieżowej Rady Miasta Leszna. W siedzibie leszczyńskiego urzędu odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta XI kadencji. Łącznie wybrano 28 uczniów, którzy będą reprezentować interesy młodzieży. Podczas sesji inauguracyjnej wybrano m.in. przewodniczącą rady została nią uczennica II LO w Lesznie. Naszą szkołę będą reprezentować w dwuletniej kadencji uczniowie klasy II TB: Mikołaj Klamke, Nikodem Dydyna. Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest m. in. reprezentowanie interesów leszczyńskiej młodzieży przed władzami miasta oraz inicjowanie działań na rzecz młodych mieszkańców, w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu. Jak zapowiada nowa przewodnicząca, jedną z najważniejszych zmian jaką młodzi radni chcą wprowadzić, jest nawiązanie ścisłej współpracy z Radą Miejską Leszna. Opiekunami MRM Leszna naszych reprezentantów są opiekunowie Su.
Opracowali: E. Stelmach, W. Brzoski

MRM LESZNA

PowiększWzorem ubiegłych lat Samorząd Uczniowski: Dorota Sierszeń, Patrycja Błaszyk i Irmina Siniecka, odwiedza i porządkuje groby pracowników naszej szkoły, zarówno nauczycieli jak i pracowników administracji i obsługi. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Leszczyńskiej Szkoły Rolniczo-Budowlanej na grobach zostawiamy znicze ufundowane przez stowarzyszenie. W poniedziałek 30.10.br przedstawiciele SU wraz z opiekunem odwiedzili groby na starym i nowym cmentarzu w Lesznie.
Opracowała: E. Stelmach

Powiększ

nakrętkiSamorząd uczniowski prowadzi zbiórkę nakrętek. Zachęcamy klasy do przynoszenia zebranych nakrętek do pokoju nauczycielskiego budynek F. Najbardziej aktywne klasy zostaną nagrodzone.
Opiekunowie akcji: E. Stelmach A. Urbanowska

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony