Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Konsultacje

Informacja dla absolwentów

 

 

 

             
Strefa dla uczniów
   czytaj więcej
              
Strefa dla rodziców
czytaj więcej
           
Strefa dla nauczycieli
czytaj więcej

Samorząd uczniowski

nakrętkiSamorząd uczniowski prowadzi zbiórkę nakrętek. Zachęcamy klasy do przynoszenia zebranych nakrętek do pokoju nauczycielskiego budynek F. Najbardziej aktywne klasy zostaną nagrodzone.
Opiekunowie akcji: E. Stelmach A. Urbanowska

W związku ze zbliżającym się: Światowym Dniem Żywności oraz Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem w dniu 16.10. 2017 Prezydium Samorządu Uczniowskiego uczestniczyło w w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie ECHO i Fundację „Dr Clown” Oddział w Lesznie pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani E. Stelmach uczestniczyli w happeningu pod hasłem: „Jedzenia nie marnuję, ubogim je przekazuję”. Happening wyruszał z rynku, zbiórka pod Ratuszem. Uczniowie wraz z przyniesionymi transparentami w towarzystwie młodzieży z innych szkół przeszli ulicami miasta Leszna.
Opracowały: E. Stelmach, A. Urbanowska

heppenig

Samorząd uczniowski w rękach klasy 3 TB i klasy I a Bs

Przedstawiamy nowo wybranch: Albert Gałka, Dominka Łabędzka, Natan Rosik, Aleksandra Rybka.

Opiekunowie SU wraz  ze społecznością szkolną dziękują ustepującemu  Prezydium SU w skaładzie: Irmina Siniecka, Szymon Wojtkowiak,  Dorota Sierszeń za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i zaangażowanie w powierzonych funkcjach.

Dziękujemy bardzo !!!!!!

Opracowała: E.Stelmach, A. Urbanowska

 PowiększPowiększ

W tym roku szkolnym 4.09 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor szkoły Franciszek Kaczmarek w sposób szczególny powitał uczniów klas pierwszych. Prosił aby szkolna społeczność otoczyła ich opieką i serdecznością. Pan Dyrektor także przypomniał o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły szczególnie w tym roku szkolnym, gdyż będą remontowane dwa budynki szkolne. Prowadzący apel przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wszystkim uczniom życzyli samych piątek, a maturzystom połamania piór na maturze. Do nauczycieli skierowano natomiast życzenia udanej współpracy z młodzieżą. Po rozejściu się uczniów do klas na spotkanie z wychowawcami, pierwszoklasiści mieli okazję poznać wszystkie zakamarki naszej szkoły, podczas spaceru po jej terenie. Podczas apelu skierowane zostały podziękowania dla Pani Magdaleny Antkowiak, która przez kilka lat pełniła funkcję opiekuna Samorządu Szkolnego.
Oprac. E. Stelmach

PowiększPowiększPowiększPowiększ

W czwartek w ramach obchodów Dnia Dziecka klasa 1 TAOW przygotowała debatę pt: "Chrońmy naszą prywatność". Dyskusja i przytoczone argumenty miały uświadomić wszystkim co dzieje sie z wrzucanymi bez opamiętania na potrale społecznościowe zdjęciami i informacjami. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że to co my dodajemy i upubliczniamy pozostaje w sieci. Wszystkie informacje, które podajemy mogą byc wykorzystane przeciwko nam. 

Na zakończenie przemówień, wszyscy jednoznacznie stwierdzili, iż bardziej powinniśmy chronić naszą prywatność. Miłym akcentem dla uczestników był słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Dziecka.

Opracowała : E. Stelmach, M. Antkowiak

 

 

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony