srebrne technikum 2019 

       Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Biblioteka

książkiNa początku roku szkolnego 2018/19 biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najaktywniejszą klasę pod względem czytelnictwa "Czytanie jest trendy". A oto wyniki konkursu: I miejsce klasa II TW ( 268 książek - 14 na ucznia) , II miejsce kl. III TB ( 143 książki - 7,5 na ucznia ). Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymają bilety do kina.

GRATULUJEMY !!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała wśród uczniów klas pierwszych - I etap konkursu frazeologicznego „Z polszczyzną na co dzień”. Uczniowie mieli do rozwiązania test z pytaniami z umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień. Drugi etap konkursu odbędzie się 2.04.2019 (wtorek) o godz. 8.55 w bibliotece szkolnej.
Do II etapu konkursu przeszli uczniowie:
Pizoń Julia I TW
Kaźmierczak Roksana I TW
Hryniszak Wiktoria I TW
Cicha Wiktoria I TW
Sadowski Wiktor I TW
Tomiak Iga I TW
Picz Natalia I TW
Malinowska Weronika I TW
Natalia Biała I TW
Twardowska Agata I TW
Nowak Natalia I TW
Gościniak Kamil I TB
Michalak Paweł I TARŻ
Maćkowiak Kacper I BS
Andrzejewski Kacper I BS
Szczepaniak Miłosz I BS
Kramski Eryk I BS
Gratulujemy i zapraszamy na II etap.

czytaj plCzytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. W tym roku już po raz drugi, dzięki zaangażowaniu Instytutu Książki plakaty Czytaj PL trafiły do 1000 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce! Uczniowie 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą tym samym zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Również nasza szkoła została zgłoszona do akcji. Plakaty znajdują się w bibliotece szkolnej, na Ip. w bud. F oraz w Internacie. Aby wziąć udział w akcji, należy pobrać darmową aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, czy wreszcie pierwszy tom kultowych „Zwiadowców” Johna Flanagana. Czytać i słuchać bestsellerowych książek można od 1.11.2018 r. do dnia 7.12.2018 r. Umożliwiają to organizatorzy akcji: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink – największa w Polsce platforma z e-bookami. Organizowana i rozwijana od 6 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z jej partnerem strategicznym: Instytutem Książki, największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami. W 2018 roku akcja jest obecna aż w 25 miastach Polski, a także w 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie!
Życzymy miłej lektury!!!

Oprac. K. Wachowska i J. Markowska

We wtorek 11.12.2018 r dyr Franciszek Kaczmarek wręczył nagrody laureatom i uczestnikom konkursu fotograficznego Sleeveface. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na następną edycję.

slee1801slee1802slee1804slee1805

W październiku w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych została zorganizowana IV edycja konkursu fotograficznego. Tym razem młodzież musiała zrobić zdjęcie w formie Sleeveface, którego elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, sylwetki. Efekt jest zaskakujący, często zabawny, a pomysł wymaga wyobraźni i kreatywności oraz umiejętności współpracy. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Wszystkie zdjęcia były ciekawe i bardzo pomysłowe. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce : Konrad Bordecki kl II TB
II miejsce : Wiktoria Marcinek kl. IV TAO
III miejsce : Aleksndra Rybka kl IV TB i Sabina Wyzuj II TW
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

Sleeveface1801Sleeveface1802Sleeveface1803Sleeveface1804

Podkategorie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony