Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Egzamin maturalny 2019

Dyplomy

List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

 

 

 

 

 

Biblioteka

We wtorek 11.12.2018 r dyr Franciszek Kaczmarek wręczył nagrody laureatom i uczestnikom konkursu fotograficznego Sleeveface. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na następną edycję.

slee1801slee1802slee1804slee1805

czytaj plCzytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. W tym roku już po raz drugi, dzięki zaangażowaniu Instytutu Książki plakaty Czytaj PL trafiły do 1000 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce! Uczniowie 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą tym samym zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Również nasza szkoła została zgłoszona do akcji. Plakaty znajdują się w bibliotece szkolnej, na Ip. w bud. F oraz w Internacie. Aby wziąć udział w akcji, należy pobrać darmową aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, czy wreszcie pierwszy tom kultowych „Zwiadowców” Johna Flanagana. Czytać i słuchać bestsellerowych książek można od 1.11.2018 r. do dnia 7.12.2018 r. Umożliwiają to organizatorzy akcji: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink – największa w Polsce platforma z e-bookami. Organizowana i rozwijana od 6 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z jej partnerem strategicznym: Instytutem Książki, największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami. W 2018 roku akcja jest obecna aż w 25 miastach Polski, a także w 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie!
Życzymy miłej lektury!!!

Oprac. K. Wachowska i J. Markowska

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najaktywniejszą klasę pod względem czytelnictwa i najaktywniejszego czytelnika w naszej szkole. Zachęcamy Was do rywalizacji. Czekają atrakcyjne nagrody. Najaktywniejszą klasę wybierzemy 1 kwietnia 2019 r. - nagroda to bilety do kina na wybrany film.
Natomiast najaktywniejszy czytelnik otrzyma nagrodę książkową na koniec roku szkolnego.

czas na czytanie

W październiku w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych została zorganizowana IV edycja konkursu fotograficznego. Tym razem młodzież musiała zrobić zdjęcie w formie Sleeveface, którego elementem jest okładka książki wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, sylwetki. Efekt jest zaskakujący, często zabawny, a pomysł wymaga wyobraźni i kreatywności oraz umiejętności współpracy. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Wszystkie zdjęcia były ciekawe i bardzo pomysłowe. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce : Konrad Bordecki kl II TB
II miejsce : Wiktoria Marcinek kl. IV TAO
III miejsce : Aleksndra Rybka kl IV TB i Sabina Wyzuj II TW
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

Sleeveface1801Sleeveface1802Sleeveface1803Sleeveface1804

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece – zostaw po sobie ślad”!

książkiChcesz i możesz sprawić radość naszym czytelnikom?
Masz w domu książkę, którą warto przeczytać?
Chcesz, aby inni ją przeczytali?
Koniecznie przynieś ją do szkolnej biblioteki!
Nazwiska ofiarodawców, którzy wzbogacą szkolny księgozbiór, zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły na Honorowej Liście Darczyńców Biblioteki.

Mamy nadzieję, że Akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.

Regulamin akcji:

1. Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia.
2. W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową itp.
3. Stan książek powinien być dobry.
4. Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
5. Lista darczyńców będzie systematycznie uzupełniana na stronie internetowej strony.
6. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.

Podkategorie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony