Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Internat

W czwartkowy wieczór ( 08.03.18r) Pani E. Juszkiewicz zorganizowała spotkanie integracyjne z fotografią. Uczestniczki wieczoru przy herbacie i ciastkach mogły się lepiej poznać i poplotkować babskim zwyczajem…. W trakcie rozmowy dziewczynki podzieliły się swoimi zainteresowaniami i planami na przyszłość. Angelika Frankowska np. interesuje się sztuką makijażu. Na nasza prośbę , pomalowała koleżankę, a uczestniczki wieczoru ją sfotografowały. Przy tej okazji zgłębiłyśmy również tajniki fotografii portretowej.
E. Juszkiewicz

m1801m1802

We wtorkowy wieczór (06.03.18r) wychowawczynie (E. Juszkiewicz, M. Arendarczyk, E. Stelmach), zorganizowały nastrojowe spotkanie z naturalną pielęgnacją przy świecach i dźwiękach relaksującej muzyki. Pani Ela przygotowała maseczkę z : awokado, miodu i nierafinowanego oleju kokosowego, którą uczestniczki wieczoru wtarły we włosy. Natomiast wcześniej podgrzanym olejem sezamowym można było nasmarować twarz lub dłonie w celu nawilżenia, odprężenia skóry i mięśni. W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych wychowawczyni przybliżyła specyfikę używanych produktów jak ich pielęgnacyjne właściwości. Masaż podgrzanym olejem sezamowym na przykład pomaga w bólach stawów i mięśni ma również właściwości odprężające. Pani Małgosia, natomiast przeprowadziła pogadankę na temat istotnej roli regenerowania sił witalnych poprzez aktywność fizyczną lub relaksację - szczególnie w okresie natężonej pracy umysłowej i stresogennej. Pani Ela zakończyła wieczór przykładowym seansem relaksacyjnym.

E. Juszkiewicz, M. Arendarczyk, E. Stelmach

Nadchodzą święta…

            Ponieważ okres przedświąteczny kojarzy nam się z pięknymi dekoracjami, zapachem piernika i prezentami ale również z pośpiechem i ogromem obowiązków warto choć na moment przystanąć i pomyśleć o tych, którzy są samotni i schorowani. Wychowanki naszego internatu wraz z wychowawczyniami E. Juszkiewicz, M. Arendarczyk i E. Stelmach popołudnie mikołajkowe spędziły w Domu Opieki Społecznej przy ul. Janusza Korczaka 1 w Lesznie. Dziewczęta poprowadziły pełen emocji teleturniej oparty na pytaniach z zakresu wiedzy o kulturze, serialowych bohaterach czy wydarzeniach historycznych. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i słodkim poczęstunku. Zwyciężczynie konkursu miały możliwość wyboru nagrody spośród wcześniej wykonanych prac naszych wychowanków podczas warsztatów plastycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się świeczki o zapachu lawendy i rozmarynu, zawieszki wykonane w technice decoupage i świąteczne kartki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę i podziękowali za wspólnie spędzony czas. W takie dni warto pomyśleć o sprawieniu radości nie tylko swoim najbliższym, ale także tym, którzy kontakt ze swoimi bliskimi mają bardzo ograniczony i często czują się samotni.

Opracowały: mgr M. Arendarczyk, mgr E. Juszkiewicz, mgr E. Stelmach

dom1701dom1702

Wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie to coroczna tradycja w naszym internacie.
W ciepłej atmosferze przy blasku świec wraz z wychowawcami, wychowankami i zaproszonymi gośćmi zasiedliśmy przy wspólnym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy takie jak barszcz z uszkami, ryba, makiełki oraz krokiet. Spotkanie wigilijne rozpoczął ksiądz W. Brzoski czytając fragment Pisma Świętego oraz Pani Kierownik mgr inż. Danuta Mikołajczak witając wszystkich i składając życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Podczas kolacji dziewczęta przepięknie śpiewały kolędy i piosenki świąteczne.
Pragniemy serdecznie podziękować naszym wychowankom, które zaangażowały się w pomoc przy przygotowaniu kolacji wigilijnej.
M. Arendarczyk, E. Juszkiewicz, E. Stelmach

wig int.1701wig int.1702

Mimo braku śniegu i zmienionej siedziby naszego internatu Święty Mikołaj, jak co roku 6.12.br dotarł do społeczności internackiej. W tym roku w rolę Mikołaja wcielił się rodzic jednej z uczennic internatu. . Mikołaj podarował każdemu mieszkańcowi internatu słodkości, a także wskazał pewne rady życiowe na kolejny rok np. dotyczące porządku, nauki...... Spotkanie z Mikołajem przyniosło mieszkańcom dużo radości i śmiechu.
Opracowała: E. Stelmach

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony