Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Konsultacje

Informacja dla absolwentów

 

 

 

Internat

W dniu 11 kwietnia uczennice naszej szkoły po raz kolejny odwiedziły swoich młodszych kolegów i młodsze koleżanki w Przedszkolu nr 6 w Lesznie.

Maluchy miały okazję obejrzeć  teatrzyk pt.: "Świeżakowe wierszyki" oraz wziąć udział w szeregu ciekawych i różnorodnych zabaw dotyczących zdrowego odżywiania. Dziewczęta porozmawiały także z przedszkolakami o tradycjach wielkanocnych i o przygotowaniach do Świąt. 

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach trwającego już od wielu lat programu Starsi Młodszym. Dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w zaproponowanych przez nas atrakcjach, a uczennice dokładają wszelkich staran , aby jak najlepiej zaprezentować swoim młodszym przyjaciołom przygotowany program.

Opracowały: M. Arendarczyk i E. Stelmach

 zajac2  zajac4

 

W czwartek 23 marca w Internacie odbyło się spotkanie z Panią pedagog Iwoną Chojnacką dotyczące zagrożeń ze strony stosowania dopalaczy. Popularne przekonanie, że nie są one tak groźne jak narkotyki jest bardzo mylne. Zawierają przecież bardzo toksyczne substancje i największym niebezpieczeństwem jest trudność jaką sprawiają lekarzom, ponieważ nie znając dokładnego składu dopalaczy, lekarze stają się bezsilni. Nawet jednokrotne użycie dopalaczy jest bardzo ryzykowne.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie mogą byc skutki zażywania dopalaczy oraz gdzie można szukać pomocy.

Opracowała: E.Stelmach

dopalacze 2dopalacze1dopalacze3

We wtorkowy wieczór w Internacie zostały zorganizowane obchody Dnia Kobiet pod nazwą " Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus". Podczas spotkania odbyła się degustacja herbat oraz pysznych wypieków. Przeważająca część mieszkańców internatu to kobiety, dlatego z okazji ich Święta MRI składa im najserdeczniejsze życzenia.

Opracowała Emilia Stelmach

8 marca 8 marca 2

W ramach powitania wiosny w internacie został zorganizowany turniej sportowy. Na szkolnej sali gimnastycznej rozegrano mecz siatkówki, którego sędzią był Pan Jędrzej Grobelny. Wszystkim towarzyszyła zdrowa rywalizacja i dobre humory. Uczestnicy zostali obdarowani słodkościami.

Opracowała : E. Stelmach

  wagary1  Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka turniejwagary2

Dnia 20.02.2017. Zespół wychowawców internatu zorganizował warsztaty żywieniowe pod hasłem: Słodko, zdrowo, ciekawie.Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na problem zakwaszenia organizmu i uzależnienia od cukru. Ponadto odnalezienie alternatywnych sposobów odżywiania, dobierając przekąski w ciągu dnia. Na spotkaniu młodzież mogła spróbować oryginalnych przysmaków: chlebek bananowy, domowych wypieków ciast i chleba o obniżonej kaloryczności, a także wegańskiej pasty czosnkowej, nutelli z awokado oraz świeżych i suszonych owoców. 
Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Kierownik mgr inż. Danuta Mikołajczak i Pani Pedagog mgr Ewa Zielnik. 
 
Opracowała: Emilia Stelmach
JEDZENIE11 JEDZENIE 22

Czytaj więcej: Słodko, zdrowo, ciekawie - warsztaty żywieniowe w Internacie

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony