Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Internat

Wspólne dzielenie się opłatkiem oraz kolędowanie to coroczna tradycja w naszym internacie.
W ciepłej atmosferze przy blasku świec wraz z wychowawcami, wychowankami i zaproszonymi gośćmi zasiedliśmy przy wspólnym stole, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy takie jak barszcz z uszkami, ryba, makiełki oraz krokiet. Spotkanie wigilijne rozpoczął ksiądz W. Brzoski czytając fragment Pisma Świętego oraz Pani Kierownik mgr inż. Danuta Mikołajczak witając wszystkich i składając życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Podczas kolacji dziewczęta przepięknie śpiewały kolędy i piosenki świąteczne.
Pragniemy serdecznie podziękować naszym wychowankom, które zaangażowały się w pomoc przy przygotowaniu kolacji wigilijnej.
M. Arendarczyk, E. Juszkiewicz, E. Stelmach

wig int.1701wig int.1702

Nadchodzą święta…

            Ponieważ okres przedświąteczny kojarzy nam się z pięknymi dekoracjami, zapachem piernika i prezentami ale również z pośpiechem i ogromem obowiązków warto choć na moment przystanąć i pomyśleć o tych, którzy są samotni i schorowani. Wychowanki naszego internatu wraz z wychowawczyniami E. Juszkiewicz, M. Arendarczyk i E. Stelmach popołudnie mikołajkowe spędziły w Domu Opieki Społecznej przy ul. Janusza Korczaka 1 w Lesznie. Dziewczęta poprowadziły pełen emocji teleturniej oparty na pytaniach z zakresu wiedzy o kulturze, serialowych bohaterach czy wydarzeniach historycznych. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i słodkim poczęstunku. Zwyciężczynie konkursu miały możliwość wyboru nagrody spośród wcześniej wykonanych prac naszych wychowanków podczas warsztatów plastycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się świeczki o zapachu lawendy i rozmarynu, zawieszki wykonane w technice decoupage i świąteczne kartki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę i podziękowali za wspólnie spędzony czas. W takie dni warto pomyśleć o sprawieniu radości nie tylko swoim najbliższym, ale także tym, którzy kontakt ze swoimi bliskimi mają bardzo ograniczony i często czują się samotni.

Opracowały: mgr M. Arendarczyk, mgr E. Juszkiewicz, mgr E. Stelmach

dom1701dom1702

6.12.2017 uczennice naszej szkoły jak co roku w ramach programu Starsi młodszym odwiedziły dzieci w Przedszkolu nr 6 w Lesznie. Przebrane za Mikołaja i dwie śnieżynki wręczały maluchom kalendarze adwentowe i rozmawiały o tradycjach świątecznych. Przedszkolaki miały okazję przytulić się do Mikołaja i śnieżynek oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie maluszki wręczyły swoim starszym koleżankom wykonane przez siebie świąteczne kartki z życzeniami.Dziękujemy za udział uczennicom z klasy 3 TAO w składzie: Emilia, Wiktoria, Marta.
Opracowała: M. Arendarczyk, E. Stelmach

przed

Mimo braku śniegu i zmienionej siedziby naszego internatu Święty Mikołaj, jak co roku 6.12.br dotarł do społeczności internackiej. W tym roku w rolę Mikołaja wcielił się rodzic jednej z uczennic internatu. . Mikołaj podarował każdemu mieszkańcowi internatu słodkości, a także wskazał pewne rady życiowe na kolejny rok np. dotyczące porządku, nauki...... Spotkanie z Mikołajem przyniosło mieszkańcom dużo radości i śmiechu.
Opracowała: E. Stelmach

zdr1701zdr1702 
Dnia 16.11. 2017. Zespół wychowawców internatu zorganizował warsztaty żywieniowe pod hasłem: "Słodko, zdrowo, ciekawie". Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na problem złych nawyków żywieniowych  wśród młodzieży, a także  uzależnienia od cukru, napojów energetycznych tzw. fast-foodów . Ponadto odnalezienie alternatywnych sposobów odżywiania, dobierając przekąski w ciągu dnia. Na spotkaniu młodzież mogła spróbować oryginalnych przysmaków. Każdy z wychowawców przygotował propozycje przekąski i zdrowego dania, polecanego szczególnie przy nauce popołudniowej, wieczornej.  Warsztaty zostały przygotowane przez Elżbietę Juszkiewicz, Agnieszkę Kusior, Małgorzatę Arendarczyk i Emilię Stelmach.
Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Kierownik mgr inż. Danuta Mikołajczak i Pani Pedagog mgr Ewa Zielnik. 
 Opracowała: Emilia Stelmach

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony