ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZO-BUDOWLANYCH im. Synów Pułku

DOKUMENTY SZKOLNE

Statut, kalendarz roku szkolnego, wykaz podręczników i inne.

REKRUTACJA

Informacje dotyczące naboru do ZSR-B

100 LECIE SZKOŁY

Informacje dotyczące obchodów 100 lecia powstania ZSR-B

100 lecie powrotu Leszna do Macierzy

100 Rocznica powrotu Leszna do Macierzy – uroczystości

W dniach 16 i 17 stycznia odbył się szereg uroczystości upamiętniających 100-lecie powrotu Leszna do Macierzy. W czwartek odbył się apel z udziałem POCZETU SZTANDAROWEGO w składzie: Anna Krysiak, Julia Miksza, Dawid Siniecki. Dzień później uroczystości na trenie Miasta Leszna rozpoczęto od uroczystej mszy w Bazylice, której przewodził ks. Biskup Damian Bryl. Szkołę reprezentowała klasa 1 TB pod opieką Pani Elżbiety Koronowskiej, Pani kierownik Danuty Mikołajczak oraz POCZET SZTANDAROWY w składzie: Julita Kasprzak, Nicola Apolinarska, Mikołaj Apolinarski oraz Matyas Bernath. Tego samego dnia o godzinie 17.00 miały miejsce kolejne uroczystości pod Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego z udziałem orkiestry wojskowej, grupy rekonstrukcyjnej, delegacji szkół, służb wojskowych oraz instytucji. Uroczystości zostały poprzedzone manifestacją patriotyczną, po której wysłuchaliśmy przemówień Posłów RP oraz prezydenta Miasta Leszna. Uroczystości zakończył Apel Pamięci oraz salwa honorowa. Szkołę reprezentowała Dyrekcja oraz POCZET SZTANDAROWY w składzie: Aleksandra Matuszewska, Monika Reputała, Jonasz Walkowski oraz Michał Matyaszczyk.
Opiekunowie POCZTÓW SZTANDAROWYCH: Agnieszka Kusior, Jarosław Płonka.

msza2001msza2002msza2003

obchody2001obchody2002obchody2003

NAJLEPSI W LESZNIE !

18 stycznia 2020r. Odbyła się GRA MIEJSKA Leszno100 na100, której organizatorem był Dowódca Garnizonu Leszno. Udział wzięło 10 drużyn w tym ze szkół z Nietążkowa oraz Włoszakowic. Celem było upamiętnienie setnej rocznicy powrotu Leszna do Macierzy i utworzenia garnizonu Wojska Polskiego.
Gra polegała na wykonaniu 10 zadań w różnych częściach miasta. Treść poleceń zakodowana była w formie kodu QR, zdjęcia oraz filmy z wykonanymi zadaniami należało przesłać drogą elektroniczną do organizatora.
Niektóre zadania:
-nagranie filmu reklamowego o szkole i pikniku maksymalnie 10s. i umieszczenie go na Facebooku w celu zbierania „lajków” (każde 50 lajków to bonifikata 5min do czasu przemarszu),
-strzelanie na strzelnicy III LO
-zapalenie znicza pod Pomnikiem Ofiar Katynia,
-odnalezienie Pomnika Anioła Śmierci,
-zaśpiewanie pieśni,
-zakodowanie informacji kodem wojskowym,
-pokonanie jak najszybciej całej trasy (około 10km).
Podczas przebiegu zabawy otrzymywało się minuty karne lub bonifikatę. Nasza drużyna wszystkie zadania wykonała bezbłędnie, uzyskaliśmy 2 czas marszobiegu co wystarczyło na zajęcie 2 miejsca. Pokonaliśmy wszystkie drużyny leszczyńskich szkół, a II LO o 1 minutę! (zebrali niemal 250 „lajków” za film czyli uzyskali 25 minut ekstra).
Miejsce pierwsze drużyna ZSP z Nietążkowa, drugie drużyna ZSR-B, trzecie drużyna II LO.
Drużyna ZSR-B: 4+1 w składzie: Eryk Pruchniewicz, Błażej Skrzypczak, Jakub Sprengel, Kacper Maćkowiak (klasa 2BS), Jarosław Płonka
Oprac. Jarosław Płonka

gra2001gra2002gra2003gra2004gra2005

Apel z okazji powrotu Leszna do Macierzy

Dnia 16.01.2020 r. odbył się w Zespole Szkół Rolniczo - Budowlanych apel z okazji 100-ej rocznicy powrotu Leszna do Macierzy. 17.01.1920 r. to bardzo ważna data dla Leszna. Wtedy to miasto wróciło w granice Polski. Wojska niemieckie opuściły Leszno, a ludność polska rozpoczęła przygotowania do przyjęcia wojsk polskich. Na wieży ratuszowej umieszczono godło narodowe oraz przesunięto o godzinę wskazówki zegara ratuszowego, by czas miejski zrównać z czasem obowiązującym w Polsce.
Liczna grupa młodzieży z naszej szkoły upamiętniła tak ważne dla naszego regionu wydarzenie i przygotowała montaż słowno – muzyczny. Uczniowie uczestniczący w apelu mieli okazję podziwiać talenty wokalne i recytatorskie swoich kolegów i koleżanek. Wszystkim osobom występującym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie apelu, który poprzedzony był licznymi próbami. Na scenie pojawili się następujący uczniowie: Aleksandra Pietrzykowska, Tomek Łukaszewski, Natalia Łaniak, Konrad Bordecki, Sandra Dawidziak, Marcin Gościniak, Małgorzata Mucha, Weronika Szalkowska, Joanna Bukowiecka, Wiktoria Hryniszak, Karolina Kobylańska, Julita Kowal.
Oprac. R. Ignaszewska

apel17.I.2000apel17.I.2001apel17.I.2002apel17.I.2003apel17.I.2004apel17.I.2005

Drzewo pamięci i kapsuła czasu

Zapraszamy do poznania miejsca, w którym znajduje się nasza szkolna kapsuła czasu i drzewo pamięci. Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości.
Opracowała: Małgorzata Marcinkowska, Joanna Błaszyk- Kęsicka, Monika Kajoch

kapsuła1901kapsuła1902kapsuła1903kapsuła1904kapsuła1905

POTYCZKI HISTORYCZNE NA 100 LECIE POWROTU LESZNA DO MACIERZY 1920-2020

pot.hist.finał190314.11.2019 r. odbył się finał szkolnego konkursu historycznego, który tematycznie poświęcony został miastu Lesznu. Do eliminacji przystąpiły dwuosobowe drużyny reprezentujące wszystkie klasy naszej szkoły. Cztery najlepsze drużyny awansowały do wielkiego finału. Pytania w finale zostały podzielone na 5 kategorii tematycznych: 1. Symbole Leszna, 2. Zabytki Leszna, 3. Leszno wielu kultur i religii, 4. Sport w Lesznie, 5. Wojsko w Lesznie. Największą wiedzą wykazały się Aleksandra Matuszewska oraz Karolina Kobylańska z klasy 3TAR, miejsce drugie zajęła Eliza Pieczulis oraz Aleksandra Pietrzak z klasy 3TW, natomiast miejsce trzecie zdobyli Jakub Maćkowiak z Erykiem Kostrowskim z klasy 4TAOW. Wyróżnienie za miejsce czwarte otrzymali zwycięzcy sprzed roku: Kamil Gościniak i Dawid Wawrzyniak z klasy 2TB.
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Kamilla Sprengel wraz z opiekunami Małgorzatą Ziemlińską i Jarosławem Płonką.
Zdjęcia: Martyna Marcinkowska.

pot.hist.finał1901pot.hist.finał1902