Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         info

 

Egzamin maturalny 2019

Nabór - Grecja

Konsultacje

 

 

 

Niepodległa

16.10.2018r. grupa 50 nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie biła rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To już kolejny raz kiedy 16 października przystępujemy do bicia rekordu organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Warto dodać, że jest to także Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Statystyki są bezlitosne, ponieważ podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować trzykrotny wzrost przeżywalności. Niestety obecnie tylko w trakcie co piątego pozaszpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja.
Tego samego dnia, tuż obok w sali gimnastycznej ponad 50 osób wzięło udział w czternastej zbiórce krwi. Już od 9 rano uczestnicy stawili się w sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich pięć specjalnie rozstawionych stanowisk oraz pogodna atmosfera personelu medycznego.
Zarejestrowano 56 osób, z czego krew oddało 47 uczniów. Zebrano ponad 21 litrów krwi. Jako szkoła zawsze zachęcamy do zostania świadomym dawcą szpiku, a pomagają nam w tym regularne spotkania z Drużyną Szpiku. Dziś do rejestru dawców szpiku zarejestrowano 18 osób.
Z dumą możemy powiedzieć, że nasze akcje przyniosły w sumie ponad 300 litrów krwi oraz niemal 100 osób wpisanych do rejestru dawców szpiku.
Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa.

krew18001krew18002krew18003krew18004krew18005krew18006krew18007

Za nami 100 lat historii dotyczącej Powstania Wielkopolskiego, a przed nami miejsca, które musimy odwiedzić i ludzie, których powinniśmy spotkać by przybliżyć sobie tragiczne, ale i pełne chwały życie naszych przodków walczących o wolność i niepodległość. Z tego też powodu we wtorkowe przedpołudnie klasy I TW i I TARZ i III a ZSZ pod opieką Pani R. Ignaszewskiej, E. Stelmach, M. Ziemlińskiej wyruszyły na wycieczkę do Poznania pod hasłem: Przystanek Niepodległość. Uczniowie w ramach wycieczki zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego, na koniec wizyty rozwiązali test ze znajomości historii tego okresu. Zwiedziliśmy Muzem Narodowe w Poznaniu, kościół Farny na Starym Rynku, a o godz. 12.00 zobaczyliśmy symbol Poznania tzn. koziołki na Starym Rynku. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.
Opracowała: Emilia Stelmach

Fort1800Fort18001Fort18002Fort18003Fort18004Fort18005

 

W Poznaniu uroczyste zapalenie zniczy pamięci odbyło się 14 października o godz. 12:00 na terenie Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Obecni byli przedstawiciele organizatorów: dr hab. Rafał Reczek, dyrektor poznańskiego oddziału IPN, Piotr Bernatowicz, prezes Radia Poznań oraz Patron Honorowy – Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem pionów edukacyjnych IPN z Poznania, Gdańska, Bydgoszczy, Katowic oraz Łodzi oraz regionalnych rozgłośni radiowych. Partnerem akcji jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Oddział: Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII. Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Nasza szkoła zapaliła znicz pamięci w dniu 16.10.2018. Uzyskaliśmy słowne podziękowanie od Dyrektora Muzemu Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. SU ZSRB wysłał fotografię wykonaną w miejscu pamięci na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opracowała: E. Stelmach, W. Brzoski

zapal.znicz1801zapal.znicz1802zapal.znicz1803

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony