ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZO-BUDOWLANYCH im. Synów Pułku

DOKUMENTY SZKOLNE

Statut, kalendarz roku szkolnego, wykaz podręczników i inne.

REKRUTACJA

Informacje dotyczące naboru do ZSR-B

100 LECIE SZKOŁY

Informacje dotyczące obchodów 100 lecia powstania ZSR-B

Pracownia gastronomiczna

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych posiada w pełni wyposażone pracownie do przeprowadzania zajęć kształcenia praktycznego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w tym zawodzie.

Pracownia gastronomiczna znajduje się na parterze budynku E. Każde stanowisko robocze wykonane jest ze stali nierdzewnej i wyposażone w piece gazowe, stół roboczy, zlew stanowiskowy oraz inne urządzenia i sprzęt niezbędny do przygotowywania potraw i napojów.

Dodatkowo pracownia doposażona jest w piec konwekcyjno-parowy oraz mieszarkę planetarną. Organizacja pracowni przypomina układ kuchni zakładów gastronomicznych. Wyznaczone są stanowiska obróbki wstępnej jaj, mięsa, owoców i warzyw, a także stanowisko mycia naczyń kuchennych oraz zmywalnia naczyń stołowych wyposażona w profesjonalną zmywarkę do naczyń. Pracownia organizacji żywienia i obsługi konsumenta zorganizowana jest na piętrze budynku E.

Wyposażona jest w zaaranżowany bar, zmywarkę, płytę elektryczną, lodówkę oraz komplet bielizny stołowej i naczyń barowych. a także salę dydaktyczną ( = salę konsumencką).

Pracownie spełniają wszystkie wymogi ergonomii oraz higieny i bezpieczeństwa pracy.

Uczniowie w pracowniach tych, w zbliżonych warunkach do standardów rynku pracy, nabywają niezbędne umiejętności w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

W pracowni odbywaja się również cyklicznie warsztaty bezglutenowe dla dzieci i dorosłych zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, którzy na zajęciach zgłębiają sekrety bezglutenowej kuchni.

p.gastronomiczna1501p.gastronomiczna1502p.gastronomiczna1503p.gastronomiczna1504p.gastronomiczna1505p.gastronomiczna1506p.gastronomiczna1507p.gastronomiczna1508p.gastronomiczna1509