Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Przed świętami odbywa się tradycyjny Bieg Gwiazdkowy, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych. Tegoroczna edycja odbyła się 19 grudnia 2017r, w którym to po raz kolejny nasi uczniowie z miłą chęcią wzięli udział. Bieg odbywa się ulicami przylegającymi do szkoły i liczy ok 1700m, a uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych 2004-2001, oraz 2000-1998 i to w tej starszej grupie najlepiej poradziła sobie Maria Pełczyk, która zajęła 3 miejsce, pozostałe uczennice wypadły przyzwoicie i zajęły odpowiednie miejsca: Marcinek Karolina – 14, Wojciechowska Julia – 15, Wilczkowiak Karolina – 16, Mikołajczak Natalia – 18. Wśród chłopców najlepiej wypadł Majer Jakub zajmując 15 miejsce, kolejni uczniowie wbiegali na metę na poszczególnych miejscach Janowski Dawid – 28, Nawrocki Szymon – 33, Dajewski Kacper – 37, Matyaszczyk Michał – 39, Tomczak Damian – 61, Wojtkowiak Szymon – 62, Kujawski Adrian – 70. Oczywiście w biegu głównym wystartował opiekun grupy mgr Zdonek Filip, który w kategorii nauczycieli wygrał rywalizacje, wyprzedzając na ostatnich metrach odwiecznego rywala z II LO Sławomira Stańczaka, oraz Przemysława Grzypczyńskiego z ZSE.

ZDJĘCIA Z BIEGU

elka.pl

Miło nam poinformować, iż w dniu 17 grudnia 2017 uczennica naszej szkoły Maria Pełczyk (kl. 2 TŻiUG), na co dzień trenująca w klubie Karate Kyokushin Leszno odniosła wielki sukces zostając MISTRZYNIĄ POLSKI w Kumite Juniorek 16-17 lat w kat. -55kg. 
Ponadto tydzień temu również stanęła na podium Pucharu Polski zajmując trzecie miejsce.

Artykuł prasowy - elka.pl

 2017.12.17 Pełczyk MP 22017.12.17 Pełczyk MP 1

Za nami kolejne zmagania, tym razem nasi uczniowie rywalizowali na boiskach siatkarskich, rozgrywki odbywały się w dniach 28 i 29 listopada 2017r. 
Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które rywalizowały na Hali w Zaborowie, do rozgrywek zgłosiło się seidem szkół, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasze zawodniczki rywalizowały w grupie kolejno ze szkołami: ZSET, ZS nr4, I LO, w pierwszym pojedynku bo bardzo ciekawym i wyrównanym meczy przegrały 1:2, choć miały już piłkę meczową po swojej stronie. Kolejny mecz dostarczył również sporo emocji, lecz do szczęścia brakowało niewiele i ulegliśmy 0:2, ostatni mecz z I LO był już meczem o honor, niestety rywalki były faworytkami turnieju, a różnica w poziomie gry bardzo duża i nasze zawodniczki uległy 0:2. Mimo wszystko turniej był doskonała okazją do doskonalenia swoich umiejętności.

Z okazji Mikołajek w III LO odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt. Zgłoszone zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie każdy rywalizował z każdym. Nasze zawodniczki swój pierwszy mecz grały z ZSE, który mimo ambitnej walki uległy 1:2, w kolejnym meczu rywalkami były zawodniczki drugiego zespołu III LO, ten mecz zakończył się remisem 1:1 mimo kilku sytuacji 100% gdzie powinna paść bramka, ale trema zjadła zawodniczki. w Ostatnim meczu grupowym rywalem był bardzo mocy zespół ZS nr 2, nasze zawodniczki mimo tego podniosły bardzo wysoko poprzeczkę, dobrze broniły i wyprowadzali kontrataki, niestety w końcówce zabrakło trochę siły i straciliśmy szybko 2 bramki, a mecz zakończył się przegraną 1:2, co ostatecznie przełożyło się na 3 miejsce w grupie i mecz o 5 miejsce w turnieju. Mecz ten graliśmy w ZS nr 4 i po bardzo ciekawy i zaciętym meczu wygraliśmy 1:0 i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce.

W drużynie grały: Wilczkowiak Karolina, Czabajska Katarzyna, Bosy Paulina, Biderman Joanna, Szeszuła Patrycja, Mróz Klaudia, Adamczak Wiktoria, Płocharczyk Karolina, Reputała Monika, Walkowiak Santana, Przewoźna Magdalena.
Opiekun
mgr Zdonek Filip

Galeria ZDJĘĆ

W Zespole Szkół nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowały zespoły z naszej szkoły dziewcząt i chłopców.
Dziewczęta, które grały systemem każdy zespół z każdym zwyciężyły Zespół Szkół nr 4 w stosunku 4-0. W pozostałych pojedynkach mimo ambitnej postawy uległy zespołom z III LO, I LO i ZSE. Ostatecznie nasz zespół zajął 4 miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały : Natalia Łaniak , Kinga Łukaszewska i Malwina Tomczak.
Zespół chłopców w pierwszym swoim meczu po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu wygrał 4-3 z Liceum Ekonomicznym. Decydujący punkt przy stanie meczu 3-3 zdobył Mateusz Walenciak. W drugim spotkaniu nasz zespół uległ I LO 1-4.
Nasz zespół zajął 2 miejsce w swojej grupie i awansował do meczu o III miejsce. Spotkał się z nim z Zespołem Szkół Technicznych i po zaciętym meczu w którym większość pojedynków kończyła się wynikami 2-1, w setach przegrał 1-4.
Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Walenciak, Marcin Wróblewski, Kacper Durkowski i rezerwowy Adrian Kujawski.
Opiekun mgr Dariusz Perdon

GALERIA ZDJĘĆ

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony