info

Konsultacje

Plan zajęć KKZ – R.16

100 lecie ZSR-B

Zbiórka krwi

Pokonali Mistrza, niestety nie wyszli z grupy.

Zakończyły się zmagania piłkarzy ręczni w Mistrzostwach Miasta Leszna. Rozgrywki podzielone były na rundę eliminacyjną, oraz Finał do którego awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup.
Nasi uczniowie rywalizowali z ZS nr 2, I LO i ZST. Grupa była bardzo wyrównana o czym świadczą wyniki, gdzie mecze kończyły się różnicą 1 bramki, oraz to że każdy zespół po rozegraniu dwóch meczy miał po 2 pkt i ostatnie mecze decydowały o awansie. W pierwszym meczu awans wywalczył zespół ZS nr 2, a Nasi uczniowie stoczyli bardo emocjonujący mecz z kolegami z I LO, który to prowadzili już 7:5. Niestety ...

2016.10.22 Piłka ręczna

W ramach realizacji programu "Lekkoatletyka dla Każdego", w dniach 3 października i 7 października w Szkołach Podstawowych nr 9 i 4 w Lesznie odbyły się Eventy lekkoatletyczne. W pierwszej SP nr 9 do udziału przystąpiło pięć klas trzecich, które w tym dniu zmagały się z przyrządami do rzutów m.in. piankowy oszczep, rzutka, pchnięcie kulą, rzut ringo, rzut imitacją młota, oraz bieg przez płotki i trójskok z krótkiego rozbiegu. Z kolei w SP nr 4 do zabawy z LA przystapiły wszyskie klasy 1-3, oprócz w/w konkurencji rzutowych uczniowie wykonywali jeszcze próbę skoku wzwyż. Uczniowie po przeprowadzeniu rozgrzewki przez wolontariuszki z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, zostali podzieleni na grupy i po kolei odwiedzali stanowiska na których wykonywali swoje próby doskonale się przy tym bawiąc i mogli by tak bez końca. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonywanie swoich prób i zapowiedzieli że bardzo chętnie przystąpią do kolejnej edycji. W linkach znajdują się zdjęcia z wyżej opisanych imprez.

Organizatorem Eventów oraz opiekunem uczennic był mgr Filip Zdonek

Event SP nr 9

Event SP nr 4

2016.10.03 Event SP 92016.10.07 Event SP 4

W ramach realizacji programu "Lekkoatletyka dla Każdego", w dniu 16 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Lesznie odbył się Event lekkoatletyczny dla uczniów klas 2. Do udziału przystąpiły trzy klasy, które w tym dniu zmagały się z przyrządami do rzutów m.in. piankowy oszczep, rzutka, pchnięcie kulą, rzut ringo, rzut imitacją młota, oraz jedna konkurencja skoku w dal. Uczniowie po przeprowadzeniu rozgrzewki przez wolontariuszki z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, zostali podzieleni na grupy i po kolei odwiedzali stanowiska na których wykonywali swoje próby doskonale się przy tym bawiąc. Uczniom sprzyjała wspaniała słoneczna pogoda i wyśmienita zabawa, która mogła by trwać bez końca. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w  wykonywanie swoich prób i zapowiedzieli że bardzo chętnie przystąpią do kolejnej edycji. W linku znajdują się zdjęcia z wyżej opisanej imprezy: http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/journal/16-09-16-event-nr-5-szkola-podstawowa-nr-5/

Organizatorem i opiekunem był mgr Filip Zdonek

20160916 101559

Kolejne emocje sportowe za nami

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwie imprezy sportowe, w których rywalizowali uczniowie naszej szkoły. Pierwsze z nich odbyły sie 5 października 2016, to niezbyt szczęśliwy Finał Wojewódzki w LA, bowiem po ok godzinie od rozpoczęcia zawodów, odwołano je z powodu obfitych opadów deszczu i przełożono je na termin wiosenny. Opiekunem "wycieczki" był mgr Zdonek Filip.

Drugą imprezą były Mistrzostwa Miasta Leszna w sztafetowych Biegach przełajowych, w dniu 7 października 2016r wystartowały nasze zespoły, damski i męski.

2016.10.07 Sztafety przełajowe Miasto 22016.10.07 Sztafety przełajowe Miasto 15

 

2016.09.26 - Rowerówka do Gołanic

Po raz kolejny we wrześniu przez nauczycieli wychowania fizycznego w dniu 26 września 2016r została zorganizowana rowerówka. W tym roku trasa wiodła ścieżkami rowerowymi w kierunku lotniska, a dalej przez Święciechowę do miejsca docelowego czyli Gołanic. Na miejscu młodzież miała możliwość korzystania z siłowni na świeżym powietrzu, rozegrany został mecz w siatkówkę plażową, ale w składach 6-osobowych. Około południa grupa udała się w drogę powrotną, gdzie miejscem docelowym była Pracownia Ćwiczeń Praktycznych w Grzybowie, a po przejechaniu ok 27km na spragnionych uczestników czekało ognisko na którym każdy z uczestników mógł upiec sobie kiełbaski. Wszyscy ze smakiem i apatytem posilili się przy ognisku i ok godziny 14 udali się w drogę powrotną do swoich domów. W rowerówce uczestniczyło 22 uczniów oraz 4 opiekunów, wszyscy wrócili zadowoleni i będą cierpliwie oczekiwali na kolejną edycję, która odbędzie się .… ??? No właśnie na wiosnę czy dopiero za rok, wszystko zależy od was młodzieży i waszego zainteresowania, ale na pewno pojedziemy w inne ciekawe miejsce.

Pod linkiem znajduje się galeria zdjęć z Rowerówki: https://goo.gl/photos/B5YWceFR5J1CeBcHA

Opiekunowie
mgr Niedźwiedź Małgorzata
mgr Kusior Agnieszka
mgr Grobelny Jędrzej
mgr Zdonek Filip

2016.09.26 Rowerówka 122016.09.26 Rowerówka 202016.09.26 Rowerówka 32

dziennik vulcan
moodle
SzkolapamietaLOGOTYP
100zsrb
100 L
logo stowarzyszenia 
 
dokumenty szkole
 bip
STREFA
GDPR
 facebook ZSR-B

Nasz adres

ul. 1 Maja 1,
64-100 Leszno
Telefon: +48 65 529 94 30
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak do nas dojechać?

Początek strony