logo stowarzyszenia

moodlelogo

Sport

Pozostaje niedosyt.
W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna w piłce ręcznej, w której rywalizowało sześć leszczyńskich szkół. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 1x15’. Pierwsze dwa mecze nasi uczniowie rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując ZST oraz ZSnr4 stosunkiem 9:7, w trzecim meczu ...

2018.10.29 piłka ręczna

Tym razem na pływalni rywalizowali nasi uczniowie, podczas Mistrzostw  sztafetach 6×50m,  w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszym zawodnikom przyszło rywalizować z mocnymi sztafetami II LO oraz III LO, lecz mimo to pokazali się z dobrej strony i ukończyli zawody na 3 miejscu. Sztafeta płynęła  w składzie: Walkowski Jonasz, Szturo Kacper, Konopka Szymon, Niedźwiecki Mateusz, Dańczak Kamil, Janowski Dawid. Dzięki temu awansowali do fianłu wojewódzkiego. Opiekun mgr Filip Zdonek

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW

2018.10.22 pływanie

Za nami kolejny tydzień zmagań w rywalizacji sportowej w rozgrywkach międzyszkolnych. W dniu 9 października 2018r. równolegle rozgrywane były Mistrzostwa Miasta Leszna w szachach, oraz zawody Rejonowe w LA.

2018.10.09 Szachy 2

W dniu 16 października w hali SP 4 w Zaborowie odbyły się Mistrzostwa Miasta Leszna w tenisie stołowym.
Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt w składzie : Malwina Tomczak, Natalia Łaniak, Kinga Łukaszewska. Mimo ambitnej gry nasz zespół uległ faworytowi zawodów Liceum Ekonomicznego oraz III LO i zakończył rozgrywki w fazie grupowe ostatecznie zajmując 5 miejsce.
Zespół chłopców w składzie: Kevin Wydmuch, Mateusz Walenciak oraz rezerwowy Marcin Wróblewski w grupie uległ I LO (0-3) oraz Zespołowi Szkół Technicznych (1-3) i ostatecznie zajął 7 miejsce w zawodach. Naszemu zespołowi należą się brawa za ambitną postawę gdyż większość pojedynków była bardzo zacięta, a sety kończyły się na przewagi.
Opiekun
mgr Dariusz Perdon

2018.10.16 tenis stołowy 12018.10.16 tenis stołowy 2

Nie maja wytchnienia od początku roku nasi sportowcy, najpierw cierpliwie wyczekiwali na swoje starty, a jak się zaczęły, to co tydzień mają starty, które w październiku mają mega kumulację.

Do pierwszych zawodów przystąpili w bardzo wietrznych warunkach , a były to Drużynowe Mistrzostwa w lekkiej atletyce. Jako drużyna chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce, oraz z powodzeniem indywidualnie zajęli kilka czołowych miejsc są to:

- 2 miejsce – Kasprzak Emilia 200m (34,13s)
- 2 miejsce – Pełczyk Maria 800m (3:01,75)
- 2 miejsce – Łukaszewski Tomasz skok w dal (5,30m)