Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Sport

W Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych odbyła się 13 Akcja Honorowego Krwiodawstwa - 2018.03.13

Jak co roku w marcu uczniowie Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych wzięli udział w akcji krwiodawstwa. Była to już trzynasta zbiórka krwi w naszej szkole i jak zawsze cieszyła się ogromnych zainteresowaniem młodzieży. W akcji biorą udział zarówno uczniowie jak i absolwenci naszej szkoły. Krew pobierana jest w sali gimnastycznej na pięciu specjalnie rozstawonych stanowiskach.

Zarejestrowano 51 osób, z czego krew oddało 47 uczniów. Zebrano ponad 21 litrów krwi. Jako szkoła zachęcamy także do zostania świadomym dawcą szpiku, a pomagają w tym regularne spotkania z Drużyną Szpiku. Dziś do rejestru dawców szpiku wpisały sie 2 osoby. Kolejną Akcję Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych planuje jesienią 2018 roku.

Wszystkim oddającym krew serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Pozdrawiamy

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych

ZDJĘCIA

ARTYKUŁ ELKA.PL

 

Z zaległych informacji sportowych, przekazujemy iż przed feriami odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie, którego tematem przewodnim był „Piłkarski Puchar Świata Polaków”. Był on wewnętrznymi eliminacjami, do etapu finałowego. Chętni musieli odpowiedzieć na 50 pytań związanych z historią polskiego futbolu. Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 uczniów, którzy 6 lutego 2018r przez godzinę intensywnie gimnastykowali umysł, aby udzielić jak najwięcej poprawnych odpowiedzi. Najlepiej poradził sobie Adrian Krauze, który uzyskał 41pkt, kolejne miejsca zajęli: Jańczak Alan – 27 pkt, Glapiak Weronika – 26 pkt, Piotrowiak Marek – 25 pkt, Michałowicz Mateusz – 25 pkt. 
Z tym czy najlepsi z naszej szkoły wezmą udział w gali finałowej, musimy zaczekać na wyniki z innych szkół, bowiem udział w nim maja uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów z wszystkich biorących udział.
Organizatorem konkursu wewnątrzszkolnego był mgr Filip Zdonek.

Miło nam poinformować, iż w dniu 17 grudnia 2017 uczennica naszej szkoły Maria Pełczyk (kl. 2 TŻiUG), na co dzień trenująca w klubie Karate Kyokushin Leszno odniosła wielki sukces zostając MISTRZYNIĄ POLSKI w Kumite Juniorek 16-17 lat w kat. -55kg. 
Ponadto tydzień temu również stanęła na podium Pucharu Polski zajmując trzecie miejsce.

Artykuł prasowy - elka.pl

 2017.12.17 Pełczyk MP 22017.12.17 Pełczyk MP 1

Przed świętami odbywa się tradycyjny Bieg Gwiazdkowy, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych. Tegoroczna edycja odbyła się 19 grudnia 2017r, w którym to po raz kolejny nasi uczniowie z miłą chęcią wzięli udział. Bieg odbywa się ulicami przylegającymi do szkoły i liczy ok 1700m, a uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych 2004-2001, oraz 2000-1998 i to w tej starszej grupie najlepiej poradziła sobie Maria Pełczyk, która zajęła 3 miejsce, pozostałe uczennice wypadły przyzwoicie i zajęły odpowiednie miejsca: Marcinek Karolina – 14, Wojciechowska Julia – 15, Wilczkowiak Karolina – 16, Mikołajczak Natalia – 18. Wśród chłopców najlepiej wypadł Majer Jakub zajmując 15 miejsce, kolejni uczniowie wbiegali na metę na poszczególnych miejscach Janowski Dawid – 28, Nawrocki Szymon – 33, Dajewski Kacper – 37, Matyaszczyk Michał – 39, Tomczak Damian – 61, Wojtkowiak Szymon – 62, Kujawski Adrian – 70. Oczywiście w biegu głównym wystartował opiekun grupy mgr Zdonek Filip, który w kategorii nauczycieli wygrał rywalizacje, wyprzedzając na ostatnich metrach odwiecznego rywala z II LO Sławomira Stańczaka, oraz Przemysława Grzypczyńskiego z ZSE.

ZDJĘCIA Z BIEGU

elka.pl

Z okazji Mikołajek w III LO odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt. Zgłoszone zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie każdy rywalizował z każdym. Nasze zawodniczki swój pierwszy mecz grały z ZSE, który mimo ambitnej walki uległy 1:2, w kolejnym meczu rywalkami były zawodniczki drugiego zespołu III LO, ten mecz zakończył się remisem 1:1 mimo kilku sytuacji 100% gdzie powinna paść bramka, ale trema zjadła zawodniczki. w Ostatnim meczu grupowym rywalem był bardzo mocy zespół ZS nr 2, nasze zawodniczki mimo tego podniosły bardzo wysoko poprzeczkę, dobrze broniły i wyprowadzali kontrataki, niestety w końcówce zabrakło trochę siły i straciliśmy szybko 2 bramki, a mecz zakończył się przegraną 1:2, co ostatecznie przełożyło się na 3 miejsce w grupie i mecz o 5 miejsce w turnieju. Mecz ten graliśmy w ZS nr 4 i po bardzo ciekawy i zaciętym meczu wygraliśmy 1:0 i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce.

W drużynie grały: Wilczkowiak Karolina, Czabajska Katarzyna, Bosy Paulina, Biderman Joanna, Szeszuła Patrycja, Mróz Klaudia, Adamczak Wiktoria, Płocharczyk Karolina, Reputała Monika, Walkowiak Santana, Przewoźna Magdalena.
Opiekun
mgr Zdonek Filip

Galeria ZDJĘĆ

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony