ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZO-BUDOWLANYCH im. Synów Pułku

DOKUMENTY SZKOLNE

Statut, kalendarz roku szkolnego, wykaz podręczników i inne.

REKRUTACJA

Informacje dotyczące naboru do ZSR-B

100 LECIE SZKOŁY

Informacje dotyczące obchodów 100 lecia powstania ZSR-B

Fundusze Europejskie - 2018

Poznajemy Grecję...

Program realizacji stażu w Grecji składa się z pracy zawodowej oraz wyjazdów do zakładów pracy. Uczniowie zwiedzali między innymi: lokalną piekarnię poznając zasady wyrobów regionalnych wypieków oraz oliwiarnię, w której pozyskuje się oliwę z oliwek.
Poza tym uczniowie zwiedzają Grecję i poznają jej kulturę i zwyczaje. Zwiedzali między innymi kościół grekokatolicki, remontowali ośrodek zdrowia. Brali udział między innymi w wycieczce do Tesalonik, kupowali regionalne wyroby jak miód z kasztanów, nalewki, mydełka zapachowe.

GVII 1803GVII 1807GVII 1806GVII 1805

Czytaj więcej: Poznajemy Grecję...

Nie samą pracą człowiek żyje…..

Uczniowie -stażyści ZSR-B w czasie wolnym od praktyk chętnie korzystali z atrakcji infrastruktury hotelu położonego bezpośrednio nad morzem Egejskim. Korzystali zarówno z kąpieli słonecznych jak i morskich, spacerowali.
Taki wyjazd na pewno jest dla nich czasem na integrację i poznawanie regionu Grecji.

GVI1801GVI1802GVI1803GVI1804

Czytaj więcej: Nie samą pracą człowiek żyje…..

Uczniowie w pracy

Czas praktyk uczniowie spędzają na czynnościach zawodowych przede wszystkim na terenie hotelu. Żywieniowcy pracują na kuchni oraz sali konsumenckiej. Mają warsztaty z zakresu pracy za barem. Budowlańcy wykonują prace remontowe. Między innymi brali udział w odremontowaniu i malowaniu ośrodka zdrowia w pobliskiej miejscowości.

GV1801GV1803GV1804GV1807

Czytaj więcej: Uczniowie w pracy

O nas w mediach

Uczniowie Rolnika przebywający na 3- tygodniowym stażu w Grecji wraz z opiekunami dzielą się wrażeniami z uczniami szkoły poprzez szkolnego facebooka, na portalu leszno24.pl oraz w lokalnej prasie Leszna oraz w Grecji.

GIV1801GIV1802

Grupa 44 uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w dniach 29 kwietnia do 18 maja 2018 roku przebywa w Grecji

Młodzież w dwóch grupach zawodowych realizuje 3-tygodniowy staż w ramach programu POWER Wiedza Edukacja Rozwój pod nazwą: Nowe możliwości rozwoju dzięki stażom zagranicznym.
31- godzinna podróż luksusowym autokarem została zrekompensowana przepięknymi widokami, lazurowym niebem i ciepłym czystym morzem
Uczniowie są zakwaterowani w trzygwiazdkowym hotelu Golden Sun w miejscowości Nea Mesagkala w regionie Riwiery Olimpijskiej u wybrzeży Morza Egejskiego.
Młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pracuje w kuchni i obsługuje gości na sali konsumenckiej. Są podzieleni na grupy i pełnią dyżury o wyznaczonej porze. Poznają i przygotowują potrawy kuchni greckiej np. musakę, choriatiki, tzatziki czy pastitsio.
Uczniowie w zawodzie technik budownictwa w ramach swoich praktyk wykonują prace konserwatorskie typu malowanie, odnawianie itp.
Zdaniem opiekunów - młodzież jest chętna do pracy, zadowolona z praktyk.
W czasie wolnym uczniowie najchętniej opalają się na plaży i kąpią w morzu, którego woda ma przepiękny błękitny kolor i jest bardzo czysta. Oprócz tego często grają w piłkę siatkową i nożną.
Organizowane są również wycieczki, dzięki którym jest możliwość zobaczenia ciekawych miejsc. Do tej pory uczniowie odbyli rejs statkiem na przepiękną wyspę Skiatos, spacerowali wąwozem w parku krajoznawczym u stóp gór Olimpu i podziwiali przepiękny wodospad zwany wannami Zeusa. Zobaczyli także targ regionalnych produktów w pobliskiej miejscowości.
Dzięki praktykom uczniowie poznają nie tylko kulturę i organizację pracy w innym państwie ale przede wszystkim trenują komunikację w języku angielskim. Mogą również rozwijać swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Oprócz młodzieży z leszczyńskiego rolnika w tym samym hotelu staż realizuje grupa hotelarzy i gastronomów z Bochni.

GIII1801GIII1802

grek1802grek1801