srebrne technikum 2019 

       Godło Polski

      herb Leszna

  logo stowarzyszenia

 

moodlelogo

Erasmus+

W sobotę 30 marca 2019, na półtora miesiąca przed wyjazdem, odbyło się ostatnie spotkanie z zakresu przygotowania językowego uczniów do wyjazdu na staż do Grecji. Młodzież, w grupach zawodowych, pracowała nad polepszeniem znajomości i komunikatywności w języku angielskim. Rolnicy, weterynarze, ogrodnicy i uczniowie architektury krajobrazu , na ostatnich zajęciach, określali poziom znajomości języka angielskiego. Narzędziami oceny były: Placement test – A1-B1 oraz Placement test Communication. Ważnym elementem przygotowania językowego było również opracowanie na platformie: Europass on-line osobistego Europass CV i Europass Paszport Językowy – w języku polskim i języku angielskim. W kolejne soboty uczniowie uczestniczyć będą w przygotowaniach kulturowych, pedagogicznych oraz podstaw języka greckiego.

Oprac. K. Sprengel

przyg.język.1901przyg.język.1902przyg.język.1903przyg.język.1904

W dniach 23 kwietnia do 13 maja grupa uczniów Naszej szkoły brała udział w praktykach w Grecji-organizowanych w ramach programu Erasmus+ pod nazwą „Nowoczesne rolnictwo i agrobiznes-szansą rozwoju dla młodzieży wiejskiej” . Grupa liczyła 11 osób-uczniów kl. II i III technikum rolniczego, a opiekunem praktyk był p. Jarosław Szurkowski. Celem praktyk było przede wszystkim poznanie rolnictwa greckiego i jego charakteru, jak również zakładów współpracujących z rolnictwem lub na jego potrzeby oraz różnych zakładów spożywczych. Dodatkowym celem praktyk było poznanie piękna Grecji, jej kultury i zabytków oraz walorów wypoczynkowych. Byliśmy zakwaterowani w miejscowości Olimpic Beach w 3-gwiazdkowym hotelu Dias, który okazał się być wygodnym, przyjaznym i z dobrą kuchnią obiektem. Dojazdy do zwiedzanych zakładów, odwiedzanych miejsc jak również wycieczki krajoznawcze odbywały się autokarami. Nad logistyczną stroną naszego pobytu i realizacji programu czuwała przydzielona nam od samego początku pani przewodnik. Do najciekawszych odwiedzanych w ramach zawodu - miejsc można było zaliczyć miejscowy targ warzywny w Katerini, palarnię kawy, zakład produkcji pasz, zakład przetwórczy kiwi, fermę dzikich świń wraz z zakładem przetwórczym, wytwórnię sera feta, zakład produkcji dojarni dla owiec, rodzinną winiarnię. W ramach oferty krajoznawczowczej mieliśmy okazję zwiedzić słynne Meteory czy też przeżyć niezapomniany rejs statkiem na wyspę Skiatos-z równie niezapomnianym kapitanem Kostasem. Każda z wycieczek czy wizyt była niezapomniana w swoim rodzaju i każdej można by poświęcić oddzielny artykuł.

PowiększPowiększ

W ramach realizacji programu Erasmus+ nasi uczniowie udali się do skąpanej w słońcu Grecji! Opiekun grupy z ramienia szkoły – pan Jarosław Szurkowski w imieniu wszystkich uczestników wyjazdu wczoraj blisko północy poinformował o szczęśliwym przyjeździe na miejsce. A miejsce to nie byle jakie – regeneracja przed pełnym wyzwań dniem w hotelu Dias na Riwierze Olimpijskiej bez wątpienia pozostawi niezapomniane wrażenia. Kolejny punkt programu – zwiedzanie plantacji winorośli i hodowli dzikich świń oraz tajemniczo brzmiąca niespodzianka, przygotowana przez organizatora.
Kolejna relacja już wkrótce!

Zdjęcie zamieszczone w poście przedstawia hotel Dias.

Tekst powstał dzięki uprzejmości pana Jarosława Szurkowskiego.

Powiększ

W ramach kolejnej fotorelacji z naszej wyprawy, do której doszło pod egidą programu Erasmus + przesyłamy zapierające dech w piersi zdjęcia wraz z garstką informacji o tym niesamowitym miejscu. Jesteśmy przekonani, że tak wspaniałe dzieło człowieka potrafi u każdego wzbudzić okrzyk zachwytu!

W dniu 6.04 o godz. 11.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie grupy uczniów naszej Szkoły-którzy zadeklarowali chęć wyjazdu na praktyki do Grecji- z przedstawicielem organizatora tych praktyk-p. Tomaszem Wróblewskim. Praktyki te odbywają się w ramach programu Erasmus+ i są adresowane do uczniów o profilu zawodowym rolnik. W spotkaniu wziął udział także p. dyrektor Franciszek Kaczmarek, p. kierownik szkolenia praktycznego Danuta Mikołajczak, nauczyciele Małgorzata Drobina i Jarosław Szurkowski-opiekun naszej grupy praktykantów jak również zaproszeni goście: redaktor naczelny dziennika ABC p. Antoni Neczyński, naczelnik wydziału edukacji UM p. Lucjan Rosiak. Oprawę fotograficzną zapewnił p. Edward Baldys...praktyki Grecja1701praktyki Grecja1702

Nasz adres

     kontakt   

     ul. 1 Maja 1, 64-100 Leszno

Telefon: +48 65 529 94 30
Email: sekretariat@zsrb.leszno.pl

        Lokalizacja ZSR-B 

Początek strony